INFOLINIA 603-313-994

Przetoczka do SodaStream Crystal Spirit Twist Pin Tr21x4

Przetoczka.jpg
 • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 149,00 zł 189,00 zł 149.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: 000099
Pin It

Opis

Przetoczka do przetaczania dwutlenku węgla do nabojów 0,6l 425g z gwintem Tr21x4. Naboje te są wykorzystywane w saturatorach do wody takich marek jak:

 • Sodastream (modele: Spirit i Crystal),
 • Philips,
 • Brita,
 • Spinel Soda,
 • Aarke
 • Grohe.

Przetoczka składa się z dwóch elementów: pierwszy z nich to przewód wysokociśnieniowy o długości 60cm zakończony złączką żeńską PCP 8mm oraz gwintem wejścia W21,8-1/14. Drugi element to przetoczka z gwintem Tr21x4 wyposażona w złączkę męską PCP 8mm, odpowietrznik, manometr oraz pokrętło otwierające zawór w naboju 425g. Dzięki zastosowaniu złączek PCP przetoczka może się obracać prostopadle względem przewodu nie powodując naprężeń które występują w przypadku gdy przetoczka jest zamontowana (przykręcona) na stałe do przewodu. Drugą wielką zalety zastosowania złączki jest możliwość szybkiego odłączenia przetoczki i podłączenia innej wyposażonej w ten sam typ złącza (PCP 8mm) np: przetoczki do napełniania butli z zaworem Quick Connect (różowe butle) inaczej zwane również Pink System

Przewód o długości 60 cm pozwala na położenie naboju na wadze i kontrolowaniu procesu napełniania w czasie rzeczywistym. Dzięki stałej kontroli wagi jesteśmy w stanie ocenić czy proces napełniania już się zakończył, lub przerwać go gdy osiągniemy maksymalną dopuszczalną ilość dwutlenku węgla w naboju.

Manometr pełni tylko funkcję informacyjną, informuje nas czy jest w instalacji ciśnienie czy go niema, dzięki temu możemy bezpiecznie wykręcić nabój. Jeśli chcemy wiedzieć ile co2 jest w butli należy ją zważyć gdy jest pełna i później kontrolować wagę. Płynny dwutlenek węgla stanowi 80% wagi całej zawartości butli, pozostałe 20% to dwutlenek w postaci gazu. Gdy w butli zostanie już tylko dwutlenek w postaci gazu, do naboju wtłoczymy jednorazowo max 50g CO2. 

Do napełniania nabojów 425g wymagana jest butla z syfonem dostępna na innych naszych aukcjach, jest ona oznakowana czarną strzałką w dół. W przypadku posiadania butli bez syfonu przed otwarciem zaworu należy ją przekręcić do góry nogami aby płynny dwutlenek węgla wtłoczył się do naboju.

Jeśli chcemy napełnić nabój do pełna czyli wtłoczyć do niego 425g dwutlenku węgla nabój powinien być pusty i zimny (około -15 stopni Celsjusza) a butla z syfonem ciepła (temperatura pokojowa 20-22 stopni Celsjusza). Nie wolno przepełniać naboju może to spowodować otwarcie się zaworu bezpieczeństwa (zawór bezpieczeństwa w naboju jest jednorazowy, to ta mała śrubka). W przypadku przepełnienie naboju należy bezzwłocznie spuścić z niego nadmiar dwutlenku węgla wkładając go do saturatora i bez wkładania butelki (lub włożyć i przy okazji nagazować kilka butelek wody) wypuścić nadmiar gazu do uzyskania wagi max 1200-1220g naboju.

Dane Techniczne:

 • Wejście: Gwint W21,8x1/14
 • Wyjście: Gwint Tr21x4
 • Połączenie: złącze PCP 8mm
 • Odpowietrznik: TAK
 • Manometr: TAK
 • Waga: 367g
 • Długość przewodu: 60cm
 • Długość całkowita: 74cm

Procedura napełniania naboju:

 1. Przykręć przewód do butli.
 2. Przykręć nabój do czarnej przetoczki.
 3. Wkręć grzybek, spowoduje to otwarcie zaworu w naboju.
 4. Sprawdź czy zawór odpowietrzający jest zakręcony, jeśli nie to go zakręć.
 5. Delikatnie odkręć zawór w butli (manometr zacznie pokazywać ciśnienie)
 6. Jeśli nabój znajduje się na wadze, kontroluj wagę.
 7. Jeśli nabój swobodnie stoi możesz nim poruszać (przekręcić do góry nogami, na bok) spowoduje to wtłoczenie większej ilości dwutlenku węgla pod warunkiem że nabój jest schłodzony.
 8. Po zakończeniu procesu napełniania wykręć grzybka z przetoczki i zakręć butlę.
 9. Odkręć odpowietrznik - usłyszysz syknięcie przez 1 sekundę (jeśli syczy cały czas to nie zakręciłeś butli).
 10. Gdy manometr pokazuje brak ciśnienia (zero) wykręć nabój.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl